DAVETİYE KAZAN

Aşağıdaki formu doldurarak bize gönderin, EFSUN etkinliğine davetiye kazanma şansı yakalayın.
Aynı isim için gönderilen birden fazla form dikkate alınmayacaktır.


EFSUN

05 MART SALI

IFPERFORMANCE

EFSUN
IF Perfomance Hall Sahnesi'nde...

KAPI

21:00

SAHNE

22:00

BİLET

34,5

EFSUN gitarını rock müziğe akort etti…

PASAJ MÜZİK etiketli ikinci stüdyo albümü
“Sessiz Olmalıyım” ile EFSUN müzikseverlerin karşısında.

İlk albümü “Duy Sesimi” ile sesini duyuran Efsun, dört yıl aradan sonra yeni albümü “Sessiz Olmalıyım”ı Şubat ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı.

Haluk Kurosman prodüktörlüğünde gerçekleştirilen albüm, sözleri Efsun’a, müzikleri Efsun ve Özer Dönerkaya’ya ait 10 parçadan oluşuyor. İlk albümün isim parçası ‘Duy Sesimi’nin farklı bir versiyonu da yeni albümde yer alıyor.Parçaların düzenlemelerinde ise Özer Dönerkaya ve Haluk Kurosman’ın imzası bulunuyor.

Candaş Arın’ın fotoğraflarını çektiği Efsun’un “Sessiz Olmalıyım” albümünün ilk video klibi “Yavaş Yavaş” şarkısına, Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi.

Efsun, ‘Yavaş yavaş’ şarkısında, aşkın büyülü doğası içinde kendini kaybeden, kimliğini sevdiği uğruna yok eden, ilişkide hem eksik hem de kırgın kalan tarafın dönüşümünü anlatıyor.

“Efsun’un büyülü sesi ve dramatik melodileri, bol gitarlı ve zengin armonileriyle, bizi rock sahnesinde görkemli bir sounda davet ediyor.”

İlk albümünde, yaşama daha güvenli sulardan bakan Efsun, 2. albümünde gerek yaşamın can yakan yönlerinde, gerek aşkın kırgın öznesi olarak kendiyle yüzleşmekten çekinmiyor.

Efsun, aşkın tüm mevsimlerinden izler taşıyan şarkı sözlerinin yanında, yeni çağın dayattığı insanlık hallerini sorgulayan alternatif parçaların da yer aldığı “Sessiz Olmalıyım” albümüyle, kadın şarkı yazarları arasında güçlü bir soluk olarak dikkat çekiyor.

2004 yılında İstanbul sahnelerinde boy göstermeye başlayan Efsun, henüz albümü yayınlanmadan Hayal Kahvesi sahnesinde besteleriyle tanındı. İki yıl kulüp ve festivallerde konserler verdikten sonra 2006 yılında ilk albümü “Duy Sesimi” yayınlandı.

İlk albümü sonrası konserlerine ara vermeden devam eden Efsun, bu süreçte yeni albümün parçalarını da hazırlamaya başladı. Çoğunlukla konserlerde çalınarak olgunlaştırılan parçalar yeni albümün soundunu da belirlemiş oldu.