DAVETİYE KAZAN

Aşağıdaki formu doldurarak bize gönderin, Deprem Gürdal etkinliğine davetiye kazanma şansı yakalayın.
Aynı isim için gönderilen birden fazla form dikkate alınmayacaktır.


Deprem Gürdal

12 HAZIRAN ÇARŞAMBA

IFPERFORMANCE

Deprem Gürdal, temmuzun otuzuncu gününde
Mersin'in Mut ilçesinde dünyaya geldi.

KAPI

21:00

SAHNE

22:00

BİLET

30 TL

Beş yaşında ailesiyle Ankara’ya taşınan müzisyen, altı yaşlarındayken oyuncak gitarıyla MFÖ şarkılarını çalıp söylerken gelecekte de neyle ilgileneceğinin sinyallerini veriyordu.

İlk enstrumanı olan klavyeyi, on iki yaşında gazete kuponlarını biriktirerek aldı. Sonrasında daha iyi bir klavye alabilmek için gittiği müzik mağazasından satıcının ısrarıyla akustik gitar alarak çıkmıştır. İşte bu durum müzik hayatının dönüm noktası oldu.

İlk grubunu, çocukluk arkadaşı olan TNK grubundan Caner Karamukluoğlu ile birlikte kurdu. Yıl 2003’e gelindiğinde ise Ankara’nın çeşitli barlarında sahne almaya başladı.

2004’te çocukluk arkadaşlarıyla “Deprem” adında üretken bir grup kuran sanatçı, 2006 yılında “sony ericsson unistar” isimli ünversiteler arası müzik yarışmasında, söz müziği kendisine ait olan “oyun” adlı şarkıyla Türkiye 2. si olmaları, onun içsel sürecinin ilk başarısı olacaktır.

2007-2008 yıllarına gelindiğinde grubun adı “Rind” olacaktır ve altı şarkılık bir demo kayıt hazırlayacaklardır. 2007 sonlarına doğru İstanbul’a taşınan Deprem, “Rind” grubuyla katılacağı 2008 Uluslararası Jack Daniels müzik yarışmasında söz ve müziği kendisine ait olan “Kelepçe” adlı şarkısıyla Türkiye 1. si olurlar. Yarışmanın ödülü olarak da Amerika’ya davet edilerek çeşitli eyaletlerde konser verdiler. Bu sayede uluslar arası dergilerde adından söz ettirmiş oldu.

2009 yılında Ankara’ya dönen sanatçı, bir yandan TNK grubuna sahnede eşlik ederken 2010 yılında arkaşarlının da teşvikiyle artık vokalde yer alacağı SADE grubunu Ertuğrul Kulaksızoğlu’yla birlikte kurdu. Aynı yıl söz ve müziği Deprem Gürdal’a ait olan “lazım değil” şarkısıyla Rock’n Dark ‘a katıldılar. Bu yarışmanın Türkiye finalinde de 1. liğe sahip olarak “Türkiye’nin en iyi vokali” unvanıyla ödüllendirilmiştir. Bu yarışmanın diğer bir ödülü olarak da Macaristan’ın Szgite Festivalinde sahne almışlardır. İlk klip olan “Yerine Konmuyor” Szgite’den dönünce çekilmiştir.

2012 yılında Ertuğrul Kulaksızoğlu ile birlikte SADE grubu olarak Detay Studyolarında Volkan Yırtıcı prodüktörlügünde hazırlanan ve tüm şarkıların Deprem Gürdal’a ait olduğu “Çocukluk Hayalleri” albümü ile 3 video klip ve konserlerle daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

2015 yılı içerisinde ilk solo albümünü çıkaracak olan Deprem Gürdal, Retro studyolarında Barış Yetkin ile birlikte kendi imzasını taşıyan şarkılarının prodüktörlügünü kendisi yapmaktadır.