DAVETİYE KAZAN

Aşağıdaki formu doldurarak bize gönderin, Boyalı Kuş & Sinağrit Baba etkinliğine davetiye kazanma şansı yakalayın.
Aynı isim için gönderilen birden fazla form dikkate alınmayacaktır.


Boyalı Kuş & Sinağrit Baba

14 OCAK SALI

IFPERFORMANCE

Boyalı Kuş & Sinağrit Baba
IF Performance Hall'de...

KAPI

20:00

SAHNE

20:30

BİLET

35 TL

Boyalı Kuş, Ankara çıkışlı bir folk rock grubudur.

70’lerin Anadolu Rock tınısını ve kent ozanlığı geleneğini taşıyan; kendi beste çalışmalarını da bu doğrultuda oluşturan grup, 2015’ten bu yana, Ankara’da Haymatlos, Nefes, If, Telwe, Zone, Araftafaray, Müjgan; İstanbul’da Cemiyet; Antalya’da Filika sahnelerinde konserler vermiştir. Ayrıca ODTÜ MT Kış Şenliği’nde, ARAFİVA Fest’te ve Lütfi Özden’in projesi İŞLİKLEV’de sahne almıştır. Sahne ve stüdyo çalışmaları devam etmektedir.

İsmini Jerzy Kosiński’nin aynı isimli romanından alan grup, repertuvarlarını oluştururken “kıyı köşe” diye tabir ettikleri bir tür bellek çalışması yapmaktadırlar.

“Yürüyüş” isimli teklisi, Spotify gibi dijital platformlarda yayınlanmıştır.
—-

Sinağrit Baba, Ankara çıkışlı bir jazzy folk rock grubudur.

2013’ten bu yana müzik çalışmalarını sürdüren ekip, 2018 itibariyle son halini almış bir güvercin curnatasıdır. Ürettiği müziği ‘Seküler Ağır Müzik’ başlığıyla tanımlayan Sinağrit Baba, doğru batılılaşmış yerlerde sahne alır. Bugüne değin, Ankara’da Haymatlos, Zone, Nefes, Araftafaray, Müjgan, Alerta, Telwe; Eskişehir’de O Ev; İstanbul’da Karga; Bodrum’da Beatles sahnelerinde konserler vermiştir. Ayrıca Ankara Coffee FestivalARAFİVA FestODTÜ MT Alternatif Müzik GünleriODTÜ MT Rock Şenliği, ODTÜ MT Kış Şenliği, ODTÜ MD Güz Şenliği, ODTÜ Bahar Şenliği Caz Sahnesi, Ayvalık Kültür Sanat GünleriKilepe Yazır Bağbozumu ve Doğa Sporları Festivali yer aldıkları festivaller arasındadır. Sahne ve stüdyo çalışmaları devam etmektedir.

İsmini, Sait Faik’in aynı isimli öyküsünden alan grubun, repertuvar seçiminde ve beste çalışmalarında, öykünün yarattığı karmaşık, dalgalı ve mavi hissin etkisi görülmektedir.

İlk stüdyo kaydı olan “Oyun” isimli teklisi, Spotify dâhil çeşitli platformlardan yayınlanmıştır.