The Away Days

IF Performance Hall Sahnesinde...

Indie / Rock

Canlı Performans
2018
Etkinlik Başlangıç22:00Kapı Açılış 21:00
Bilet Ücreti25 TL Satın Al
hatırlat

İstanbul kökenli The Away Days, Yıldız Teknik’te kampüs henüz sadece öğrencilere aitken Canve Sezer tarafından kuruldu. 20'lerine henüz adım atan ikilinin birbirinin müzikal ruh ikiziolduğunun farkına varmasıyla evlerinin teraslarında 3-5 izleyiciye çalmaktan hem yurtiçi hemyurtdışı festivallerinde binlerce kişiye çalmaya kadar terfi etti.

ABD'de SXSW, İngiltere'de The Great Escape, Belçika’da Glimps ve Çek Cumhuriyeti'nde UnitedIslands festivallerinde, Paris, Berlin ve Dortmund şehirlerinde, Türkiye sınırlarında ise One LoveFestival, %100 Fest, Nilüfer Festivali, Midtown Fest gibi festivallerde sahne aldı.Portishead, Massive Attack, Belle & Sebastian, Wild Beasts, Paul Banks, Unknown MortalOrchestra, Owen Pallett, Local Native, Morcheeba gibi büyüklerinin İstanbul konserlerinde öngrup olarak sahne aldı.Türkiye sınırları içinde Radikal, Hürriyet, Red Bull, BBC Türkçe'nin ziyadesiyle dikkatini çekti.

Uluslararası basında ise SPIN, NME, Clash, Guardian gibi dergilerin desteğini aldı. Şarkıları Vogueşovlarının, Cheap Monday, H&M ve Topshop mağazalarının favorileri oldu. Yerli gruplarınrotasyonlarına girebilmek için yanıp tutuştuğu BBC Radio 1’da şarkıları dönüyor.Grubun yerküre etrafındaki seyahatleri akorlarına aksetti, klasik indie-rock tınılarındanshoegaze, dream pop ve psychedelic atmosferlerine irtifa kaydetti.

Dillere pelesenk olan birçok single’ın ardından grup, yıllardır heyecanla beklenen ilk albümleri‘Dreamed at Dawn’u Mart ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı. Grubun elektronik ve popsoundları’na daha çok kaydığı albümün Salon İKSV’de gerçekleşen lansman konserindehayranları kapıda kuyruk oldu. Albümün servis edilmesinden beri yurtiçi ve yurtiçi konserlerine tüm hızıyla devam eden grupbir yandan da yeni kayıt çalışmalarını sürdürmekte.

Grup üyeleri:
Can Özen
Sezer Koç

Sonrasında

Slang feat. Gözen Vural

00:30 - 04:00
Etkinlik Açıklama

Progressive Pop & Rock (Girişler Ücretsiz)