Gaye Su Akyol

IF Performance Hall'de...

Alternatif / Rock

Canlı Performans
2017
Etkinlik Başlangıç22:00Kapı Açılış 21:00
Bilet Ücreti35 TL Satın Al
hatırlat

HOLOGRAM İMPARATORLUĞU


Gaye Su Akyol'un yeni uzunçaları Hologram İmparatorluğu, zaman makinesinin keşfinden beri en iyi icat. 1920'lerde İstanbul'da çekilen kayıp bir bilimkurgu filmin süper kahramanı gibi; hem tanıdık, hem yabancı, hem fantastik. Dunganga Records ve Glitterbeat Records'tan yayımlanan, Gaye Su Akyol ve Ali Güçlü Şimşek prodüktörlüğünde kaydedilen "Hologram İmparatorluğu", Kasım 2016 itibariyle yayında... Yine plak formatında, bu kez tüm Dünya'da!

Gaye Su Akyol'un ikinci uzunçaları "Hologram İmparatorluğu" Kasım 2016 itibariyle raflarda. Albüm, Türkiye'de kendi kurdukları Dunganga Records'tan, Dünya'da ise Alman menşeili Glitterbeat Records'tan, plak ve cd formatında yayımlanıyor. Albüm prodüktörlüğünü Akyol, Ali Güçlü Şimşek'le birlikte üstleniyor.

Gaye Su Akyol, ilk albümü "Develerle Yaşıyorum"da yakaladığı; rock'la Türk Sanat Müziği'nin, arabeskle 60'lar sci-fi estetiğinin buluştuğu, eskiyle yeninin eriyip birleştiği türler arası zaman yolculuğunu, Türk sazlarının da olaya dahil olmasıyla farklı bir boyuta taşıyor. “...Açılışı şenlendiren alaturka yaylıların yanı sıra ud, keman ve trompet, albüme renk katan enstrümanlar. Kiminde karşılıklı atışıyor bunlar, kiminde ana melodiye eşlik ediyor ya da gazelin altını ince ince işliyor…"

On iki şarkının on birinin güfte ve bestesi Akyol'a ait, dokuzunun davullarını ve bir kısmının klavyelerini kendi çalmış. Tüm düzenlemelerde ve prodüksiyonun her aşamasında Akyol'un teknik ve estetik dokunuşları var. İlk albümdeki gibi yine fantastik bir zaman ve mekan kurgusuna dahil oluyoruz.

"..Akyol, aklında kalan, onu büyüten nağmeleri ince ince şırınga ediyor müziğine. Hepimizin bildiği makamlar üzerinden ilerliyor, bunun için de şarkıları anason kokuyor ve rakıyı çağrıştırıyor. Rakının yanına Müzeyyen Senar'la birlikte Gaye Su Akyol şarkılarını iliştirmemiz, rakı içerken onun plağını döndürmemiz bundan...

...Akyol, günümüzde yeni müziğin yaratıcılarından. Kendine ait alaturka nağmeleri, yine kendine has üslubuyla yorumluyor ve onları Batı müziğiyle birleştiriyor… Bir yandan saykodelik, diğer yandan has sanat müziği! Tanımlamaya kalksanız içinden çıkamayacağınız bir "yeni" müzik –ki tek temsilcisi, şimdilik kendisi.

Sonrasında

Canlı Karaoke Band

00:30 - 04:00
Etkinlik Açıklama

Karaoke